Medycyna estetyczna - Karboksyterapia

PRZEŁOM W KOSMETOLOGII KARBOKSYTERAPIA

Karboksyterapia w medycynie estetycznej

Karboksyterapia to zatwierdzona przez FDA terapia z zastosowaniem dwutlenku węgla, stanowiąca istotny przełom w medycynie estetycznej ze względu na szeroki wachlarz zastosowań i dużą skuteczność. Warto zaznaczyć, że jest to jednocześnie metoda bezpieczna, mało inwazyjna oraz o potwierdzonej klinicznie skuteczności.

Może być stosowana w odmładzaniu skóry, walce z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem. Można ją łączyć z mezoterapią z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego czy peptydów. Sam zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu medycznego certyfikowanego dwutlenku węgla. Urządzenie zostało zaprojektowane oraz wykonane w Polsce.

Co to jest karboksyterapia?

Jest to zabieg, który polega na śródskórnym i podskórnym wprowadzaniu medycznego dwutlenku węgla „Laparos”. Zapewne zastanawiacie się czy jest to bezpieczne? Naturalnie! Medyczny, certyfikowany dwutlenek węgla, który wykorzystywany jest w naszym urządzeniu, jest całkowicie bezpieczny, ponieważ zdobywamy go z zaufanego źródła. Ponadto dwutlenek węgla stosowany był już w latach 30. w medycynie, do leczenia chorób układu krążenia. Wtedy także lekarze odkryli, że ma cudowne właściwości oraz poprawia wygląd skóry. Od tamtej pory zaczęto badać i odkrywać. Odkrywać na tyle, że obecnie używa się tego gazu do redukcji bardzo wielu problemów skórnych.


Jak dokładnie działa?

Lekarz wykonuje mikro nakłucia i wprowadza pod skórę dwutlenek węgla. Dotlenienie naskórka uaktywnia komórki i prowadzi do powstania nowych,które odmładzają skórę i ją rozjaśniają.

Należy wiedzieć, że dwutlenek węgla ma niezwykłą zdolność rozszerzania naczyń krwionośnych. Po wstrzyknięciu gazu w miejsce zabiegu, rozszerzają się więc małe, tętnicze naczynka. Zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze. Rekcją skóry na iniekcję jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. „Remodeling” skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu. Włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawia się stan skóry. Wzmaga się mikro krążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek.

ETAP I
Natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi ( na skórze pojawia się rumień otaczający miejsce wkłucia)

ETAP II
Szybkie uwalnianie atomów tlenu z hemoglobiny do miejsca o zwiększonym stężeniu dwutlenku węgla

ETAP III
Przyłączenie dwutlenku węgla do hemoglobiny. Rozkład dwutlenku węgla zapewnia anhydraza węglanowa do kationów wodoru i jonów

Efekt utrzymuje się przez 6-9 miesięcy. Po zabiegu zostaje przywrócone prawidłowe mikro krążenie,dzięki czemu zmniejszają się cienie pod oczami i obrzęki. Dwutlenek węgla rozbija też tkankę tłuszczową,usuwa więc tzw. worki w okolicach oczu.

Zastosowanie

-Biorewitalizacja skóry;
-Cienie pod oczami;
-Podwójny podbródek;
-Starzenie się skóry i wiotkość;
-Rozstępy i blizny;
-Lokalne akumulacje tłuszczowe;
-Cellulit;
-Zwiotczenie skóry ciała (brzuch, ramiona, nogi).


Nasi partnerzy