Strefa pacjenta

 

Zapraszamy Państwa do „Strefy Pacjenta"


Znajdą tu Państwo cenne porady zdrowotne, które pomogą  dbać o swoje zdrowie i zapobiegać chorobom. „Strefa” to swoisty poradnik wiedzy na temat korzystania z usług Rodzinnego Centrum Zdrowia. Znajduje się tu szereg przydatnych informacji dotyczących m.in. sposobów umawiania i odwoływania wizyt, uzyskania pomocy w nagłych przypadkach oraz przygotowania się do badań.

 


PLIKI DO POBRANIA

Czy muszę mieć skierowanie do lekarza medycyny pracy?

Jeżeli Pacjent potrzebuje orzeczenie z badania profilaktycznego (wstępnego, okresowego, kontrolnego) lub sanitarno-epidemilogicznego musi mieć skierowanie od pracodawcy (wzór skierowania do pobrania na naszej stronie). Jeżeli Pacjent potrzebuje zaświadczenie od lekarza medycyny pracy do szkoły powinien mieć od niej skierowanie na badania. Nie jest wymagane skierowanie do zaktualizowania książeczki sanitarno- epidemiologicznej, oraz do badania kierowców/kandydatów na kierowców.

 

Jak przebiegają wizyty medycyny pracy?

W dniu wizyty należy zgłosić się do Rodzinnego Centrum Zdrowia Dworek z dokumentem tożsamości oraz oryginałem skierowania na badania wystawionym na druku z aktualną ustawą prawną. Dokładamy wszelkich starań, żeby wizyty w ramach medycyny pracy odbyły się w jednym dniu.

 

Czy przychodząc na badania w ramach medycyny pracy trzeba być na czczo?

Badania na czczo są wykonywane osobom na stanowiskach decyzyjnych, a także narażonym na szkodliwe działanie czynników chemicznych i materiałów zakaźnych.

Co należy zabrać na badanie kontrolne?

Pracownicy skierowani na badania kontrolne są zobowiązani do posiadania zaświadczenia lekarskiego o ukończeniu leczenia, wystawionego przez lekarza prowadzącego leczenie oraz kserokopię karty poprzednich badań profilaktycznych.

Kiedy należy wykonać badanie psychotechniczne?

Badanie psychotechniczne wykonywane są, gdy w ramach obowiązków służbowych występuje kierowanie samochodem kategorii B, C, D oraz obsługa suwnic i wózków widłowych. Wykonujemy również badanie psychologiczne dla kierowców po spowodowaniu wypaku, przekroczeniu 24 pkt. karnych oraz za jazdę pod wpływem alkoholu.

 


Nasi partnerzy