Poradnie specjalistyczne - Fizjoterapia dla dorosłych

Rehabilitacja może być potrzebna z wielu powodów. Choroby, przebyte urazy, rekonwalescencja – wsparcie terapeuty i odpowiednio dobrane środki pozwalają szybciej powrócić do pełni zdrowia.
oferujemy pełne wsparcie w kwestii rehabilitacji. Na Ciebie i Twoich bliskich czeka zespół ekspertów oraz nowoczesny sprzęt. Skorzystaj z pomocy i zacznij żyć pełnią życia.

Jaka rehabilitacja jest prowadzona w DWORKU?
W zakresie świadczonych usług czeka na Ciebie rehabilitacja:
•    pourazowa,
•    ortopedyczna,
•    neurologiczna.
Oferujemy także zabiegi, które pozwolą poprawić postawę ciała oraz pomogą usprawnić wykonywanie codziennych czynności.

Rehabilitacja prowadzona jest w następujących formach:
•    fizykoterapia,
•    masaże,
•    terapia manualna,
•    kinesiotaping.


Najczęściej pacjenci zgłaszają się do gabinetu ponieważ:
– przebyli uraz czaszkowo-mózgowy lub wielonarządowy,
– złamali kość lub uszkodzili staw,
– mają stwierdzoną osteoporozę lub zmiany zwyrodnieniowe stawów,
– chorują na schorzenia przewlekłe typu SM, SLA, Mpd, astma.
– odczuwają ból kręgosłupa(najczęściej w odcinku lędźwiowym lub szyjnym) lub stawów obwodowych,
– przeszli udar mózgu,
– doświadczyli urazu rdzenia kręgowego,


Terapia Manualna:
1.    TMH - Terapia Manualna Holistyczna

Terapia Manualna Holistyczna to metoda pozwalająca na leczenie zaburzeń czynności narządu ruchu. W metodzie tej najistotniejsze jest spojrzenie na człowieka całościowo zarówno w wymiarze fizycznym jak i emocjonalnym. Pozwala to na uwzględnienie stresu oraz innych czynników wpływających na stan pacjenta. TMH doskonale sprawdza się zarówno w leczeniu nagłych incydentów bólowych jak i stanach przewlekłych neurologicznych, internistycznych oraz ortopedycznych. Terapia łączy szeroką wiedzę anatomiczną z objawami psychogennymi, dzięki czemu jest w stanie wpłynąć na objawy, z którymi pacjenci często zmagają się od dłuższego czasu, mimo że w badaniach obiektywnych nie ma podstaw do ich występowania.
2.    Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne, kinezjotaping) to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami. Zostały one opracowane na początku lat 70. ub. w. przez japońskiego doktora Kenzo Kase, a największą popularność zyskały w latach 90.
    Plastry stworzone są z bawełny i kleju akrylowego. Mają one grubość i ciężar zbliżony do     skóry i podobnie jak ona są dość rozciągliwe. Ponadto przepuszczają powietrze i są     wodoodporne. Plastry można nosić od kilu dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia     się plastra.


Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne) - wskazania.


Jak działa kinesiotaping?


    Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się     między nią a mięśniami - właśnie ten efekt jest kluczowy dla działania kinestiotapingu.     Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również     wpływ na odczuwanie bólu, który jest jest jednym ze wskazań do kinesiotapingu.
    1. Ból
•    pourazowy (będący wynikiem kontuzji lub wypadku);
•    kręgosłupa (zespoły bólowe kręgosłupa) - plastry łagodzą nie tylko ból kręgosłupa, lecz także inne objawy, takie jak ograniczenie zakresu ruchu, uczucie zablokowania w kręgosłupie, ostry i promieniujący do kończyn ból, a nawet zawroty głowy;
•    reumatyczne;
•    po operacjach - kinesiotaping może zmniejszać nawet anormalny i ostry ból pooperacyjny. Podobno działa tak dobrze, że nie trzeba stosować leków przeciwbólowych;

 

 

 

 


Nasi partnerzy